Jdeme na to do lesa!

25.03.2020

"V posledních dnech se toho mnoho dělat nemůže. Ale hodně taky může. Třeba chodit do lesa. My bydlíme přímo u lesa. Chodíme tam často na procházky, běhat, relaxovat. A teď ještě častěji - uklízet. Každý den vezmu rukavice, do ruky pytel a jdu na to. Jelikož nemůžeme uklízet společně při Jarním úklidu Náměště, tak aspoň takto. Chci se s Vámi podělit o několik více či méně příjemných poznatků z mých pravidelných sběrů:

Za prvé - sběr odpadků je vysoce meditativní činnost - šumící les, klid, koncentrace na zadaný úkol tady a teď.

Za druhé - sběr odpadků je sportovní výkon - hraničící s horolezectvím třeba na skále pod altánkem, odkud jsou tyto fotky.

Za třetí - sběr odpadků je k naštvání - při představě toho či onoho, kdo tam ten binec naházel.

Za čtvrté - kontejnery kam se podíváš - v našem městě máme opravdu hojně míst, kde můžeme odpadky při sběru vytřídit a pokračovat v čištění lesa, díky!

Za páté - vytřídit se dá 99% nasbíraného materiálu. Velký úplně plný plastový pytel jsem vytřídila až na dva malé odpadečky, které záhy putovaly do naší popelnice. 

Za šesté - doporučuji všem! Když jdete ven, vezměte pytel a rukavice s sebou. Stačí kousek lesa, parku, hřiště, ulice .... teď je na to pravý čas. Odpadky jsou díky nízkému porostu dobře vidět a v lese je prostě nádherně!"

      Soňa Malá, Oslavánek