Novinky z Oslavánku 

Hurá, hurá, třikrát hurá! Rok 2019 zahajujeme příjemnou zprávou. Začátkem ledna jsme od Asociace lesních mateřských škol získali Certifikát kvality. Dosáhli jsme tak pomyslné laťky dobré kvality v rámci lesních klubů a mateřských škol v ČR.

Protože se nemůžeme lesa nabažit, navazujeme ve školním roce 2019/2020 na předškolní Lesní klub Oslavánek otevřením malé komunitní lesní školy pro děti od 1. - 5. třídy prvního stupně základní školy. Školáci se budou vzdělávat v režimu individuálního vzdělávání ve věkově smíšené třídě. Kapacita naší jednotřídky je 8 dětí.

Zveme všechny přátele, rodiče, prarodiče ve čtvrtek 20.12. od 15 hodin do naší zahrady na milou vánoční besídku s koledou. S sebou prosím přineste malé občerstvení na společný piknik. Děkuje a srdečně zve tým Oslavánku.

Pro příští školní rok hledáme průvodkyni/průvodce do našeho dětského lesního klubu. Jste - li v souladu s naším posláním a líbí se Vám naše činnost, neváhejte se nám ozvat. Bližší informace rádi poskytneme osobně, e-mailem či telefonicky.

Podzimní zahradní slavnost - oslava hojnosti a vděčnosti naší Matce Zemi za bohatou úrodu, kterou nás letos obdařila, proběhla ve čtvrtek 25.10. v naší zahradě. Krásně nám bylo a oltář pro Matku Zemi naši školkovou zahradu stále zdobí a občas nakrmí malé obyvatele zahrady. Více fotek naleznete na našem FB.

Oslavánková zahrada ožila oslavou léta. Hojně se hodovalo, srdce a brána otevřená dokořán a byl oslaven přechod naší předškolačky ze školky do školy. Děkujeme za vaši skvělou přítomnost!