Novinky z Oslavánku 

Právě přijímáme nové kamarády ve věku 3 - 7 let (včetně předškoláků) do našeho dětského lesního klubu. Hlaste se, prosím vyplněním kontaktního formuláře ZDE, ozveme se Vám zpět. Nabízíme zkušební den pro dítě v doprovodu rodiče, který je u nás zdarma.

V sobotu 11.5.2019 v 9.30 - 12.00 se uskuteční další ročník velkého snídaňového pikniku "Férová snídaně" na podporu spravedlivého obchodu, lokálních a fair trade produktů. Zváni jste do zámeckého parku v Náměšti n. Osl.,

První májovou neděli s krásným datem 5. května 2019 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční tradiční Vítání ptačího zpěvu. Akce pod záštitou České ornitologické společnosti začíná v areálu lesní školky Oslavánek, U Vícenického žlebu 2 (na staré cestě směr Vícenice, mapa), už ve 4.30 hod. Přicházet však můžete po celé ráno a dopoledne.

Na třetí procházku jarní přírodou v okolí Náměště a řeky Oslavy zveme zájemce na Bílou sobotu 20. dubna 2019 od 9 hodin. Pojďte s námi na příjemnou velikonoční procházku.

Vstupenkou na Slavnost je bylinka, květina či jiná trvalka ku společnému sázení a kousek domácí dobroty na společný stůl. Děkujeme a těšíme se na Vás!

Hurá, je to tu! Zveme všechny děti na let(s)ní tábory do naší krásné zahrady a jejího okolí. Jako každým rokem nás čekají dobrodružné výpravy, výtvarné dílny, čvachtání v potoce a noční pozorování hvězdného nebe nad Náměští.

Hurá, hurá, třikrát hurá! Rok 2019 zahajujeme příjemnou zprávou. Začátkem ledna jsme od Asociace lesních mateřských škol získali Certifikát kvality. Dosáhli jsme tak pomyslné laťky dobré kvality v rámci lesních klubů a mateřských škol v ČR.

Protože se nemůžeme lesa nabažit, navazujeme ve školním roce 2019/2020 na předškolní Lesní klub Oslavánek otevřením malé komunitní lesní školy pro děti od 1. - 5. třídy prvního stupně základní školy. Školáci se budou vzdělávat v režimu individuálního vzdělávání ve věkově smíšené třídě. Kapacita naší jednotřídky je 8 dětí.

Zveme všechny přátele, rodiče, prarodiče ve čtvrtek 20.12. od 15 hodin do naší zahrady na milou vánoční besídku s koledou. S sebou prosím přineste malé občerstvení na společný piknik. Děkuje a srdečně zve tým Oslavánku.