Novinky z Oslavánku 

Na třetí procházku jarní přírodou v okolí Náměště a řeky Oslavy zveme zájemce na Bílou sobotu 20. dubna 2019 od 9 hodin. Pojďte s námi na příjemnou velikonoční procházku.

Vstupenkou na Slavnost je bylinka, květina či jiná trvalka ku společnému sázení a kousek domácí dobroty na společný stůl. Děkujeme a těšíme se na Vás!

Hurá, je to tu! Zveme všechny děti na let(s)ní tábory do naší krásné zahrady a jejího okolí. Jako každým rokem nás čekají dobrodružné výpravy, výtvarné dílny, čvachtání v potoce a noční pozorování hvězdného nebe nad Náměští.

Hurá, hurá, třikrát hurá! Rok 2019 zahajujeme příjemnou zprávou. Začátkem ledna jsme od Asociace lesních mateřských škol získali Certifikát kvality. Dosáhli jsme tak pomyslné laťky dobré kvality v rámci lesních klubů a mateřských škol v ČR.

Protože se nemůžeme lesa nabažit, navazujeme ve školním roce 2019/2020 na předškolní Lesní klub Oslavánek otevřením malé komunitní lesní školy pro děti od 1. - 5. třídy prvního stupně základní školy. Školáci se budou vzdělávat v režimu individuálního vzdělávání ve věkově smíšené třídě. Kapacita naší jednotřídky je 8 dětí.

Zveme všechny přátele, rodiče, prarodiče ve čtvrtek 20.12. od 15 hodin do naší zahrady na milou vánoční besídku s koledou. S sebou prosím přineste malé občerstvení na společný piknik. Děkuje a srdečně zve tým Oslavánku.

Pro příští školní rok hledáme průvodkyni/průvodce do našeho dětského lesního klubu. Jste - li v souladu s naším posláním a líbí se Vám naše činnost, neváhejte se nám ozvat. Bližší informace rádi poskytneme osobně, e-mailem či telefonicky.

Podzimní zahradní slavnost - oslava hojnosti a vděčnosti naší Matce Zemi za bohatou úrodu, kterou nás letos obdařila, proběhla ve čtvrtek 25.10. v naší zahradě. Krásně nám bylo a oltář pro Matku Zemi naši školkovou zahradu stále zdobí a občas nakrmí malé obyvatele zahrady. Více fotek naleznete na našem FB.